Doya Doya Alışveriş Yapabileceğiniz İzmir’in En İyi Sosyete Pazarları

Son zamanlarda alışveriş merkezlerinde artan fiyatlar can sıkıcı olabiliyor. İşte böyle anlarda sosyete pazarları kurtarıcı bir görevde. İster süs eşyası, ister tabak-çanak, ister kıyafet özetle akla gelebilecek her şeyin rahatlıkla bulunduğu bu pazarlar aynı zamanda gezmesi de oldukça keyifli yerler. Biz de sizler için İzmir’in en iyi sosyete pazarlarını derledik, gelin hep birlikte bakalım!

Gaziemir Sosyete Pazarı

İzmir’de sosyete pazarları çok fazla olmasa da olanlar oldukça etkileyici. Son zamanlarda sosyete pazarları da AVM’lerle eş zamanlı zamlar yapıyor ancak İzmir bu konuda fiyatları daha uygun pazarlara sahip. Bunlardan biri de Gaziemir Sosyete Pazarı. Bu pazar İzmir’in en bilenen sosyete pazarlarından. Kıyafetten züccaciyeye her şeyi rahatlıkla temin edebileceğiniz pazara bir göz atın deriz.

Açık olduğu günler: Cuma

Adres: Atıfbey, 6. Sk. No:23, 35410 Gaziemir/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Kapalı pazar alanı, Çarşamba günü meyve sebze pazarı, Cuma günü giyim çanta aksesuar vb. ürünlerin yer aldığı pazar kuruluyor, oldukça da uygun fiyatlı ürünler bulunuyor.

Şirinyer Pazar Yeri

İzmir’in en popüler ve rağbet gören pazarlarından olan Şirinyer Pazaryeri henüz gitmediyseniz bayılacağınız bir sosyete pazarı olacak. Sosyete pazarlarına gidince ya çok pahalı ürünlerle ya da modaya uygun olmayan kıyafetlerle karşılaştığımız oluyor. Ancak Şirinyer Pazaryeri fiyat-performans dengesini iyi sağlamış ve her zevke hitap edecek ürünlerle dolu. Ama bizden size tavsiye erken saatlerde gidip her ürüne göz atabilme şansı yakalamanız.

Açık olduğu günler: Çarşamba ve Pazar

Adres: Barış, Adnan Kahveci Cd., 35370 Buca Osb/Buca/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: İzmir’deki pazarlar içerisinde en rağbet göreni, sebze ve meyvenin her çeşidini bulmak mümkün, ayrıca tekstil, züccaciye, balık, şarküteri… Aklınıza ne gelirse hepsi var, tavsiye ederim.

Karşıyaka Bostanlı Pazarı

Her bütçeye uygun alternatiflerin olduğu Karşıyaka Bostanlı Pazarı, her tezgahı ayrıntılı gezilmesi gerekenlerden. Bilirsiniz zaten sosyete pazarlarını gezmek aceleyle yapılacak bir iş değil. Beğendiğiniz bir ürün birkaç tezgahta farklı fiyatlardan satışta olabilir ya da her yeni adımda daha çok beğeneceğiniz şeylerle karşılaşabilirsiniz. Karşıyaka Bostanlı Pazarı da keyifli bir gününüzde detaylı detaylı gezebileceğiniz bir yer olmalı. Kıyafetten ayakkabıya, çantaya her şeyi rahatlıkla bulabileceğiniz pazara mutlaka uğramalısınız.

Açık olduğu günler: Çarşamba

Adres: Atakent, Olaf Palme Park İçi Yolu, 35590 Karşıyaka / İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Gezerken çok keyif aldığım pazardır Bostanlı pazarı, birçok şeyi uygun fiyata temin edebilirsiniz, uğramanızı tavsiye ederim.

Yeni Özkanlar Pazarı

İzmir’in en meşhur sosyete pazarlarından bir diğeri ise Yeni Özkanlar Pazarı. Henüz pazarı gezmeye gidip de mutsuz ayrılan görmedik desek yeridir. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünlerin müşteriyle buluştuğu Yeni Özkanlar Pazarı da sosyete pazarı gezmenin yazılı olmayan kurallarıyla gezilmeli. Yani her tezgaha bakılmalı ve sabah erken saatlerde gidilmeli. 

Açık olduğu günler: Cumartesi karışık, Perşembe yalnızca tekstil.

Adres: Kazımdirik, 190. Sk. 10 B, 35100 Bornova/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Her gittiğimde kesin bir şey alıp dönüyorum kendimi tutamadan. Hem fiyatlar makul hem de pazardaki ürünler kaliteli. Mutlaka her tezgah acele etmeden gezilmeli bence.

Hatay Pazaryeri

Ve son önerimize geldik. İzmirli birine sosyete pazarlarını sorarsanız size Hatay Pazaryerini mutlaka önerecektir. Şehirde oldukça popüler olan ve her daim kalabalık olan Hatay Pazaryeri, bu kadar sevilmesini hem uygun fiyatlarına hem kaliteli ürünlerine hem de güler yüzlü tezgahtarlarına borçlu. Diğer önerilerimizde de dile getirdiğimiz gibi erken saatlerde gitmenizi önerir ve keyifli alışverişler dileriz.

Açık olduğu günler: Salı

Adres: Murat Reis, 255. Sk., 35280 Konak/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Yılların pazar yeri ve yıllardır gelirim. Ürün çeşitliliği çok. Esnafı da güler yüzlü bugüne kadar hiç kötü biriyle rastlaşmadım. Sizlere de öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir