Binance’taki O Altcoin Yatırım ve Yakımı Duyurdu: Fiyat Fırladı!

Kripto para piyasası nispeten sakin bir seyir izlerken, bazı tokenler istisna olarak ortaya çıkıyor. Bunda da büyük ölçüde haberler etkili oluyor. Kimi tokenler borsa listesine girmek ve çıkmakla yükselişe veya düşüşe geçiyor. Bunun yanından ortaklık ve tokenomiklerdeki değişim de ilgili altcoin’lerin fiyatlarını etkiliyor. Son bir gelişmede AMB-NET Blockchain ve dApp ağını yöneten merkezi olmayan özerk bir kuruluş olan AirDAO bir yatırım ve elde edilecek gelirle token yakımı yapılacağını duyurdu. Altcoin fiyatı bu gelişmeye olumlu tepki verdi.

AirDAO, yatırım ve yakım duyurusu yaptı, altcoin fiyatı fırladı!

Dev kripto para borsası Binance’ın listesinde de yer alan AirDAO (AMB) önemli bir duyuru yaptı. Altcoin projesi, AirDAO Hazinesini AAVE ve Compound’a tahsis ettiklerini bildiri. Ayrıca, buradan elde edilen getiriyi piyasadan AMB geri alımı yapmak için kullanacaklarını belirtti. Alım yaptıkları AMB’yi ise yakarak piyasadan tamamen yok edecekler. Bu bağlamda AirDAO, resmi X hesabından şu duyuruyu paylaştı:

AirDAO Hazinesini AAVE & Compound’a tahsis ettik ve elde edilen getiriyi piyasadan AMB geri almak ve yakmak için kullanacağız. Yakma programına karar vermek için yakında bir oylama düzenleyeceğiz.

Altcoin fiyatı bu duyurunun ardından dikey bir çıkış gördü. AMB fiyatı gün içinde işlem gördüğü 0,0074 dolar seviyelerinden 0,0083 dolara yükseldi. Basın zamanında da token fiyatı bu yüksek seviyelerde dolaşmaya devam ediyordu. AMB, yazı sırsında günlük bazda %12,61 artışla 0,008296 dolardan el değiştiriyordu.

AMB günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Proje, AMB’nin toplam arzını azaltmayı amaçlıyor

AirDAO, AMB-NET Blockchain ve dApp ağını yöneten merkezi olmayan özerk bir kuruluş. Tüm L1 Blockchain ekosistemini kapsayan ilk DAO olan AirDAO, Web3’ün gereksiz karmaşıklığını ortadan kaldıran ve faydalarını tek, kullanımı kolay bir web arayüzü aracılığıyla ortalama bir tüketiciye sunan entegre bir dijital ürün ve hizmet paketi oluşturuyor.

Bu arada AirDAO Konseyi, 12 Ocak 2024 tarihinde Hazine yatırım teklifini topluluğa sundu. Teklif, AirDAO Hazinesinin getiri sağlayan protokollere tahsis edilmesiydi. Konsey, elde edilen getiriyi AMB’nin toplam arzını azaltmak için piyasadan AMB tokenlerini geri almak ve yakmak için kullanacaktı. Topluluk, Anlık Görüntü aracılığıyla teklifi oyladı. Böylece, AirDAO Hazinesinin %100’ünü buna tahsis etmeye karar verdi. Oylama sonuçlandığından bu yana, Konsey bunun güvenli ve emniyetli bir şekilde gerçekleşmesi için çalışıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, altcoin projeleri tokenomikleri daha iyi hale getirmek için yakma mekanizmasını kullanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir