‘Fergio House’un Mal Varlıklarına El Konuldu: Tam 85 Milyon Lira!

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından bir ay önce başlatılan çalışmalarda ‘Fergio House’ adlı sosyal medya hesaplarından yılbaşı için parti vereceklerini açıklayarak müstehcen görüntüler yayınlayan gruba operasyon düzenlendi. Çektikleri videolarda tanınmamak için maske takan gruba düzenlenen operasyonda ‘Fergio House’ kurucusu olduğu iddia edilen mimar kardeşler Ferhat G. ile kardeşi Serhat G.’nin aralarında bulunan 19 kişi yakalandı. Adliyeye çıkarılan 19 kişiden Ferhat G. tutuklandı. 18 kişi hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

MAL VARLIKLARINA EL KONULDU

Bir ay önce düzenlenen operasyonun ardından devam eden soruşturma çerçevesinde; Ferhat .G.(32), Serhat .G. (32) ile S.G.C. (45) isimli kadının “Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama” suçuna karıştıkları tespit edildi. Bu şüphelilerin suç gelirleriyle elde ettikleri değerlendirilen mal varlıklarına el konuldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince; “Fergio House” isimli sosyal medya hesabı üzerinden suç içerikli paylaşımlar yapılması ve devamında haksız kazanç elde edilmesi ile ilgili yürütülen çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle:

“Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince, “Fergio House” isimli sosyal medya hesabı üzerinden suç içerikli paylaşımlar yapılması ve devamında haksız kazanç elde edilmesi ile ilgili yürütülen çalışmalarda; İstanbul’da ikamet eden şahısların “Fergio House” isimli sosyal medya hesabı üzerinden müstehcen içerikli video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir