‘Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail’e Destek Oluyor’ İddiasına Yanıt: “Derin Üzüntü Duyduk”

Kurukahveci Mehmet Efendi hakkında sosyal medyada ortaya bir iddia atıldı. İsrail askerlerine kahve gönderdiği iddia edilen ve boykot çağrısı yapılan Kurukahveci Mehmet Efendi’den açıklama geldi. 

Aksa Tufanı operasyonu sonrası başlayan savaşta 34. güne girildi. Hem İsrail hem Filistin cephesinde kayıplar yaşanırken İsrail Ordusu, kara ve hava operasyonlarıyla sivil hedefleri vurmaya devam ediyor.

152 yıllık kahve markası Kurukahveci Mehmet Efendi, sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılan ‘İsrail askerlerine kahve gönderdi’ yönündeki paylaşımlara karşın açıklama yaptı ve iddiaların doğru olmadığını açıkladı. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken, Türkiye’de İsrail ürünlerine karşı başlatılan boykot çağrılarından Kurukahveci Mehmet Efendi de etkilendi.

Sosyal medyada İsrail askerleri oldukları ileri sürülen iki kişiyi, ellerinde Kurukahveci Mehmet Efendi’ye ait kolileri taşırken gösteren bir fotoğraf yayımlandı. Kısa süre içinde Kurukahveci Mehmet Efendi ürünlerine yönelik bir boykot başlatıldı.

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada iddianın doğru olmadığı kaydedildi ve şu açıklama yapıldı:

‘Son günlerde Kurukahveci Mehmet Efendi markasıyla ilgili sosyal medya hesaplarında hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan asılsız ve karalayıcı iddialardan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. ‘Yurtta Suh, Cihanda Sulh’ ilkesini düstur edinmiş bir ülkenin markası olarak, böyle bir iddianın muhatabı olmadığımızın ve olamayacağımızın bilinmesini isteriz. __152 yıldır yerli ve milli olan markamızın ayakta kalmasını sağlayan şey, her şeyden önce karşılıklı saygı, dostluk ve güven temeli üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Dünyanın 60 ülkesine ihracat yaparak, hem ülke ekonomimize hem de Türk kahvesi kültürünün yaşatlımasına katkıda bulunuyor, bununla da gurur duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sohbetlerin, dostluğun, misafirperverliğin simgesi olmaya devam edeceğiz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir