Şeker Yatırım’ın AL Önerdiği 27 Hisse… Yatırımcıların Dikkat Etmesi Gerekenler!

İşte Şeker Yatırım’ın son önerileri ve AL dediği 27 hisse.

Borsa İstanbul’da BIST 100 Endeksi, son dönemde 8 bin puan seviyesinin üzerinde gücünü kaybetti ve yatay bir seyire girdi.

Mayıs ayında gerçekleşen seçimlerin ardından yüzde 100’e yakın bir prim yapmış olmasına rağmen teknik olarak belirgin bir düzeltme yaşamamıştır. Bu durum, aslında pek de şaşırtıcı değil.

Borsanın yükselişini sürdürebilmesi için yeni bir hikayeye ihtiyaç duyduğu bir gerçektir. Yatırımcıların piyasaya daha fazla kaynak akışı sağlamaları gereklidir. Bu da endeksin ve hisse senetlerinin fiyatlarının yükselmesine neden olacaktır.

Endeks yatay bir seyirde olduğunda, uzmanlar genellikle “hisse değişimi” yapılmasını önermektedirler. Gelecek dönem beklentilerini göz önünde bulundurarak, aşırı prim yapmış hisselerden çıkış yapmak ve görece daha uygun fiyatlı hisselere yönelmek mantıklı bir hamle olabilir.

Borsa İstanbul, yeni bir yükseliş için 8 bin puanın üzerinde yatay bir hareketle güç toplarken, portföyünüzü güncellemek ve daha uygun fiyatlı hisselere yönelmek önemlidir. Bu, yatırımcılar için daha sağlam bir strateji olabilir. Ancak, yatırım kararlarını vermeden önce kendi araştırmanızı yapmalı ve gerekirse uzmanlardan tavsiye almalısınız.

Türkiye sermaye piyasalarının önemli kurumlarından biri olan Şeker Yatırım, düzenli olarak güncellediği “Tavsiye Listesi”nde bulunan 32 hissenin 27’si için AL (alım) tavsiyesinde bulunuyor. Ayrıca, bu tavsiyelerin bir kısmı banka sektöründe yer alıyor. Şeker Yatırım, banka grubunda bulunan 7 bankanın 5’i için AL tavsiyesinde bulunmaktadır.

AL tavsiyesi verilen hisselerden 5’i, hedef fiyatlarına ulaşmış durumda. Ancak, Akbank ve Garanti Bankası hisseleri henüz hedef fiyatlarının altında bulunuyor.

Bu gelişmeler, yatırımcılar için potansiyel yatırım fırsatlarını ve riskleri değerlendirmek için önemli bir bilgi kaynağı olabilir. Hedef fiyatlarına ulaşmamış hisseler, yatırımcılar için uzun vadeli potansiyel sunabilir. Ancak, her yatırım kararı kişisel yatırım hedeflerinize ve risk toleransınıza göre dikkatlice değerlendirilmelidir.

Şeker Yatırım, Borsa İstanbul’da işlem gören 3 holding hissesi için AL (alım) tavsiyesinde bulunuyor. Bu hisselerin her biri, henüz hedef fiyatlarına ulaşmamış durumda. İşte bu tavsiye listesinde yer alan holding hisseleri ve kazandırma potansiyelleri:

  1. Sabancı Holding: En yüksek kazandırma potansiyeli yüzde 25.2 ile Sabancı Holding hissesinde bulunuyor. (Henüz hedef fiyatına ulaşılmamış.)

Diğer iki holding hissesi ve potansiyel kazandırma oranları hakkında daha fazla detay verilmediğinden, yatırımcılar bu hisseleri dikkatlice incelemeli ve kendi yatırım hedefleri doğrultusunda kararlarını vermelidirler. Her yatırım, kişisel risk toleransına ve piyasa koşullarına uygun olarak yapılmalıdır.

Şeker Yatırım’ın tavsiye listesinde bulunan 25 hissenin 22’si için AL (alım) önerisi veriyor. Ancak, Akçansa, Çimsa, Petkim, Selçuk Ecza ve Zorlu Enerji dışında hedef fiyatına ulaşan hisse bulunmuyor. İşte bu tavsiye listesinde yer alan ve kazandırma potansiyeli en yüksek hisseler:

  1. Pegasus: Kazandırma potansiyeli yüzde 75.9 (Hedef fiyatına ulaşılmamış.)
  2. Kardemir D: Kazandırma potansiyeli yüzde 42.3 (Hedef fiyatına ulaşılmamış.)
  3. Doğuş Otomotiv: Kazandırma potansiyeli yüzde 41.3 (Hedef fiyatına ulaşılmamış.)

Bu hisseler, yatırımcılar için dikkate değer yatırım fırsatları sunabilir, ancak her yatırım kararı kişisel yatırım hedeflerinize ve risk toleransınıza göre dikkatlice değerlendirilmelidir. Hedef fiyatlarına ulaşılmamış hisseler, yatırımcılar için uzun vadeli potansiyel sunabilir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmalı ve gerektiğinde uzmanlardan tavsiye almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir