Sony’nin büyük PS5 güncellemesi Dolby Atmos desteği getiriyor

Sony, bu özelliği ilk olarak burada bahsettiğimiz diğer özelliklerle birlikte, ağustos ayında yayınlanan beta güncellemesinin bir parçası olarak kullanıma sunmuştu. Özellikler şimdi tüm PS5 kullanıcıları için kullanılabilir.

Yeni yazılımın getirdiği bir diğer önemli yükseltme ise daha büyük kapasiteli M.2 SSD’lerin desteklenmesi. Artık uyumluluk gereksinimlerini karşıladıkları sürece, önceki 4 TB sınırının iki katı olan 8 TB’a kadar SSD’leri kullanabilirsiniz. Özellikle zor bir seviyeyi veya boss’u yenmek için yardıma ihtiyacı olabilecek biriyle oynuyorsanız, konsol artık ikinci bir kontrol cihazını yardımcı kontrol cihazı olarak atamanıza izin verecek. Bunu yaptığınızda PS5’iniz iki kontrol cihazını tek cihaz olarak tanıyacak ve her ikisi de ekrandaki her şeyi kontrol edebilecek.

Sony’nin büyük PS5 güncellemesi Dolby Atmos desteği getiriyor

Bu özelliklerin yanı sıra güncelleme, Android TV OS 12 çalıştıran cihazlardan PS5 veya PS4 oyunlarını yayınlama olanağı da sağlayacak. Şu ana kadar Sony, PS Remote Play uygulamasının Google TV’li 4K Chromecast cihazıyla uyumlu olduğunu doğruladı. BRAVIA XR A95L model akıllı TV. Güncelleme, ABD ve Birleşik Krallık’ta kullanabileceğiniz yeni sesli komutlar ekliyor: Yardım sayfalarını hızlı bir şekilde açmak için “Hey PlayStation, yardım” veya “Hey PlayStation, yeni ne var?” demeniz yeterli olacak.

Ayrıca gecenin bir yarısı oyun oynamak istiyorsanız ve yaptığınız şeyi başka kimsenin duymasını istemiyorsanız, artık konsolu açtığınızda veya kapattığınızda çıkan bip sesini de kapatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir